Полезная информация
Стратегія розвитку фондового ринку
25.12.2012
Стратегія розвитку фондового ринку в Україні до цього часу визначається Концепцією функціонування та розвитку фондового ринку України, схваленим Постановою Верховної Ради України від 22.09.95 № 342/95-ВР. Прогресивна на час свого прийняття концепція істотно застаріла і є гальмом на шляху до побудови дійсно сучасного фондового ринку на якому беруть участі підприємства, які продають частотні перетворювачі Delta VFD - F.
Програмою діяльності Кабінету Міністрів України "Назустріч людям" передбачено здійснення низки заходів щодо перетворення фондового ринку на ефективно функціонуючий механізм залучення інвестицій до реального сектору економіки. Найважливішими серед таких заходів представники регулюючих державних органів і оператори фондового ринку.
У сфері обліку власників цінних паперів головним завданням є розвиток національної депозитарної системи. Обмеження функцій національного депозитарію на сьогодні не дає можливості забезпечити належний захист прав інвестора. Тому нагальним є прийняття нової редакції цього Закону України "Про Національну депозитарну систему та їх особливості електронного обігу цінних паперів в Україні". Основними положеннями цього закону мають бути:
" Створення в Україні Центрального депозитарію цінних акцій, який би контролювався державою і був захищений від попадання під контроль окремих фінансово-промислових груп і учасників ринку;
" Впровадження єдиної системи обліку цінних акцій як в нормативно-правовому, так і в інформаційному і технологічному плані;
" Відхід від поділу цінних акцій на такі, що випущені в документарній або без документарній формі.
У сфері розвитку інфраструктури фондового ринку необхідно підвищити відповідальність учасників ринку, усунути з останнього так звані "кишенькові" компанії, підприємства, які реалізують частотні перетворювачі Delta VFD-VL і обслуговують виключно інтереси певних фінансово-промислових груп і практично не здійснюють професійної діяльності.
З метою збільшення частки організованого фондового ринку вважається доцільним на законодавчому рівні сконцентрувати всі угоди купівлі-продажу цінних паперів, емітованих підприємствами, які мають деякий стратегічне значення для економіки і якоїсь безпеки держави, виключно на організованому ринку.